اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری

رئیس مجمع عمومی موسسین، ناظران و منشی‌ها در این جلسه انتخاب می‌شوند و در مورد روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی تاسیس شرکت در آن منتشر خواهد شد در همین جلسه تصمیم گرفته می‌شود. این سند پیش از ارائه به اداره ثبت شرکت‌ها باید به امضای همۀ اعضا برسد. اساس‌نامه شرکت رکن اصلی تمام شرکت‌های سهامی خاص، سهامی عام، مختلط سهامی و تعاونی است. روابط شرکا با یکدیگر، حدود اختیارات اعضا، نحوه تقسیم سود و شرایط انحلال شرکت در این سند مشخص می‌شوند. تمام قوانین داخلی مربوط به ادارۀ مجموعه و نظارت بر عملکرد مدیران و رابطه با سهامداران نیز در اساس‌نامه درج می‌شود. همچنین نام شرکت، موضوع شرکت، مدت شرکت، مرکز اصلی شرکت، مبلغ سرمایه و بسیاری از موارد مرتبط دیگر در این تفاهم‌نامه ذکر می‌شوند.

  • می توانید به مقالات راهنمای انتخاب نام و موضوع فعالیت شرکت مراجعه نمایید.
  • بدین ترتیب که در سامانه مذکور ثبت نام کرده و روال را مطابق سیستم طی می کنید.
  • همچنین افراد متقاضی ثبت با مراجعه به این سامانه می توانند از تمامی اطلاعات مربوط به چگونگی ثبت، مدارک مورد نیاز برای ثبت، بخشـنامه هـا، شیوه نامه های اجرایی ثبت شرکت ها مطلع شوند .
  • شرکتی که بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود تشکیل می شود.
  • دریافت گواهی از بانک که نشان دهنده ی پرداخت ۳۵% از ۲۰% سرمایه شرکت باشد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود نوعی از شرکت های تجاری است که حداقل با ۲ شریک قابلیت ثبت دارد. شرکت های تعاونی با توجه به قانون تجارت جزء شرکتهای تجاری نمی باشند، اما هدف آن بهتر شدن وضع مادی اعضا می باشد. این گونه از شرکت ها را می توان جای شرکت سهامی خاص با توافق اعضا تشکیل داد. در صورتی که شرکت خود را ثبت نکنید نمی‌توانید آن را قالب اعطا نمایندگی و یا حتی جذب نمایندگی برند‌های بزرگ توسعه دهید. دریافت نمایندگی از مجموعه‌های داخلی و خارجی مستلزم ثبت شرکت و رسمیت بخشیدن به فعالیت‌هایی است که از سوی شما انجام می شود. برای ثبت شرکت سهامی خاص، می بایست حداقل سه نفر شریک وجود داشته باشد که آن ها باید با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه به بانک مراجعه و تقاضای افتتاح حساب غیر قابل برداشت برایثبت شرکتنمایند.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص

حداقل تعداد شرکا در شرکت‌های تجاری ۲ نفر است که در برخی شرکت‌ها، مانند سهامی خاص این حداقل بیشتر پیش‌بینی شده است. مگر اینکه موضوع انتخابی شما از جمله موضوعات نیازمند اخذ مجوز باشد. در این صورت ابتدا باید مجوز مربوط به موضوع فعالیت را دریافت سپس نسبت به ثبت شرکت در تهران اقدام کنید. برای مثال اگر شرکت شما در زمینه تولید و پخش دارو فعالیت کند، نیاز به اخذ مجوز از وزارت بهداشت دارد. همچنین اگر موضوع فعالیت شما در حوزه گردشگری و مراکز اقامتی باشد نیز باید از سازمان میراث فرهنگی مجوز دریافت کنید.

۴- داشتن آدرس با کد پستی معتبر جهت محل شرکت ( این محل حتی می تواند موقعیت اداری باشد فقط باید سند یا اجاره نامه هولوگرام دار داشته باشد تا شما بعدا بتوانید کد اقتصادی بگیرید. حالا که مجمع عمومی فوق العاده را در سایت انتخاب کردم، در قسمت تصمیمات جلسه، هیچ گزینه ای جهت تغییر روزنامه وجود ندارد. لطفا راهنمایی بفرمایید از چه طریقی میتوانم روزنامه کثیرالانتشار را تغییر دهم.(ضمنا هزینه درج آخرین آگهی پرداخت شده است) سپاسگزارم. بنده موسسه کاریابی با مجوز از وازرت تعاون کار و رفاه اجتماعی دارم .یک شریک دارم و میخواهم شرکتی به ثبت برسانم و شریکم را بعنوان مدیر عامل معرفی کنم . در گام بعد باید وارد سامانه ی ثبت شوند و در آنجا ثبتنام کنند و از اطلاعات پرونده پرینت بگیرند و به همراه رسید پذیرش به اداره ی ثبت ارسال کنندو سپس برای آگهی انحلال در روزنامه اقدام کنند.

ثبت شرکت

شناخت کلی از نظام حقوقی حاکم بر شرکت‌ها، اولین گام برای تاسیس و ثبت یک شرکت است. برای ثبت یک شرکت می بایست علاوه بر انتخاب شرکای شرکت، با توجه به اهداف اعضا در آینده، نوع فعالیت افراد و میزان مسئولیت هر یک از شرکا، قالب شرکت نیز مشخص شود. هلدینگ بین المللی ملاصدرا این قابلیت را دارد تا تمامی خدمات ثبت شرکت در مناطق آزاد اقتصادی مانند جزیره قشم را در کمترین زمان به انجام رساند. این هلدینگ مزایایی مانند معافیت مالیاتی و بهره‌مندی از امتیازات وام برای ثبت شرکت در این مناطق را به مشتریان خود نیز ارائه می نماید. پس از تصویب اساسنامه، اساسنامه مصوب به ضمیمه صورت جلسه مجمع عمومی موسس به همراه اعلامیه قبولی مدیران و بازرسان برای ثبت شرکت به مرجع ثبت شرکت ها تحویل داده می‌شود. با توجه به اینکه شرکت عملاً تشکیل شده می‌باشد، تقاضای ثبت شرکت سهامی عام توسط مدیرعامل یا اعضای هیئت مدیره صورت می‌پذیرد.

شرکت چیست و برای ثبت شرکت باید از کجا شروع کرد؟

برای دستمزد وکیل دادگستری شما مبلغی برابر با ۲۴۰,۰۰۰ تومان می پردازید. برای گرفتن مشاوره رایگان در واتساپ بر روی مشاور انتخابی کلیک کنید. با مطالعه ی مقاله شرکت چیست میتوانید اطلاعات بیشتری در زمینه به دست آورید. در مرحله دوم موسسان با ترتیب دادن فرآیند پذیره نویسی، امکان جذب شرکای دیگر را فراهم می‌کنند. کلیه فعالیت‌ها و خدمات سامانه ثبت آنلاین آسان ثبت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

ثبت شرکت فوری

آیا از شرایطی که برای تاسیس شرکت تعاونی لازم است اطلاع دارید؟ آیا شرکت تعاونی به مجوز نیاز دارد یا خیر؟ برای آگاهی از چگونگی تاسیس شرکت تعاونی با ما در ادامه مطلب همراه باشید. از جمله اقدامات اولیه برای ثبت شرکت تصمیم درباره تعیین موضوع فعالیت شرکت است که حدود عملیات و فعالیت شرکت را مشخص می کند. اینکه چه موضوعی برای شرکت خود انتخاب کنید تا فعالیت شما محدود نشود بسیار مهم است. قصد ما راهنمایی شما در چگونگی تعیین موضوع فعالیت شرکت است تا حداکثر حدود فعالیت را داشته باشید. در ادامه مطلب انواع موضوع فعالیت شرکت را به طور مفصل بیان می کنیم.