اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری

دسته اول موسسات غیر تجاری هستند که، به دنبال منافع خود و اعضای شرکت نیستند . که هدف انها انجام فعالیت های اجتماعی مانند انجمن های تخصصی” اسلامی و علمی خاص است. مانند موسسات خیریه و موسسات قرض الحسنه که در هنگام ثبت موسسات باید باید علاوه بر استعلام از اداره ثبت شرکتها از نیروی انتظامی نیز استعلام شود. اگر برایتان سوال پیش آمده که چگونه می توانید فعالیت های تجاری و غیر تجاری را در کنار هم داشته باشید پاسخ این است که باید برای ثبت شرکت اقدام کنید. این کار هم با مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها و از طریق اداره ثبت شرکت ها انجام می شود. برای ثبت موسسه ACCOUNTING مسئولیت محدود، وجود ۲ نفر الزامی است که می تواند شوهر و همسرش باشد.

  • در صورتی که اعضاء هیات مدیره یا سهامداران موسسه اشخاص حقوقی باشند، ارائه کپی آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقی و نامه معرفی نماینده (در سربرگ شرکت) الزامی است.
  • موسسه نیز همانند شرکت دارای مجمع عمومی عادی و فوق العاده می باشد که هر کدام دارای وظایفی هستند.
  • به این دلایل، معمولا اکثر افراد برای تشکیل یک موسسه، به طور قانونی عمل می کنند.
  • بسیاری از فارغ‌التحصیلان حقوق و وکلای دادگستری علاقه زیادی به ثبت موسسات حقوقی دارند.

همچنین این زمان از هنگام تحویل و تکمیل اوراق به موسسه محاسبه خواهد شد. روزنامه کثیرالانتشار هر موسسه می‌تواند با دیگران متفاوت باشد. در واقع روزنامه کثیرالانتشار، روزنامه‌ای است که تاسیس، تغییرات و آگهی‌های دعوت شرکا و اعضا به صورت خلاصه، در آن ذکر خواهند شد. همچنین باید بدانید که روزنامه رسمی با روزنامه کثیرالانتشار متفاوت است. هزینه‎های روزنامه‎های کثیرالانتشار نیز با یکدیگر متفاوت بوده و با توجه به کادر آگهی محاسبه خواهد شد. این دسته از موسسات، هنگامی شکل می‌گیرند که تمامی سرمایه نقدی تادیه شده باشد و همچنین سهم الشرکه غیرنقدی نیز تقویم و تسلیم شده باشد.

مجمع عمومی موسس موسسات غیر تجاری در زمانی که تاسیس می شود وظایفی دارد که باید انجام دهد . در این مقاله به بررسی اطلاعاتی درباره ثبت موسسه غیر تجاری خواهیم پرداخت تا آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید . اولین قدم در تاسیس موسسه فرهنگی آموزشی این است که افراد باید به ثبت یک موسسه آموزشی اقدام کنند. سپس می‌توانند برای اخذ نمایندگی در شهر‌های مختلف تحت عنوان یک نام مشخص فعالیت خود را آغاز کنند.

مراحل وارد کردن اطلاعات ثبت شرکت اینترنتی در سامانه ثبت شرکت‌ها

ماده ۲۳ ـ آموزشگاه‌ها موظفند دفتر آمار، ثبت‌نام و بازرسی خود را تهیه و توسط ادارات کل استان‌ها شماره‌گذری و پلمب کنند. ماده sixteen ـ آموزشگاه باید از مکان و ساختمان مناسب برخوردار بوده و نباید فعالیّت آن مخلّ آسایش عمومی باشد. ۵-ارسال آمار هنرجویان ثبت‌نام‌شده هر دوره آموزشی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان.

موسسه حقوقی چیست ؟

۵.در موسسات غیر تجاری که هدفشان جلب منافع مادی است موسسین باید نسبت به اخذ مجوز فعالیت اقدام کنند. ثبت شرکت در تهران قانون و قواعدی دارد که باید مورد توجه موسسین باشد و در صورت عدم توجه مشکلات زیادی را برای موسسه و موسسین به وجود می آورد. در صورتی که انحلال توسط حکم دادگاه صورت گیرد تصفیه نیز به عهده متصدی تصفیه مقرر اساسنامه خواهد بود. اگر متصدی معین نشده باشد دادگاه علاوه بر حکم انحلال یک نفر را نیز جهت تصفیه معین می کند و باید مطابق با قانون تجارت صورت پذیرد. حداقل مقدار تعیین سرمایه، یک میلیون ریال می باشد که در زمان تشکیل، باید به مدیر عامل تسلیم شود و وی نیز اقرار به دریافت مبلغ نماید. برای ثبت موسسه نیاز به زمانی حدود ۳تا ۱۰ روز کاری نیاز است.

انحلال در موسسات غیر تجاری

این شیوه تقسیم بندی، برای موسسه ها اهمیت بسیار زیادی دارد. سود به دست آمده از فعالیت آن، بین هر یک از اعضای گروه موسسین بنا بر سهم، آن ها تقسیم می شود. موسسه های غیر تجاری با اهداف گوناگونی تاسیس می شوند. این مورد، یکی دیگر از تفاوت های اساسی موسسه و شرکت می باشد. هر گونه ارائه فعالیت در زمینه مشاوره تحصیلی و روانشناسی نیاز به اخذ مجوزهای مربوطه داشته و گروه و تیم هایی که قصد ارائه خدمات در این حوزه را دارند می توانند نسبت به ثبت موسسه اقدام نمایند.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید. اساسا در بند ۲ اساسنامه موضوع این نوع موسسات عبارت “مشاوره حقوقی و انجام امور مربوط به وکالت از طریق وکلای معتبر دادگستری” قید می‌شود که همین عبارت، کلیه امور حقوقی را شامل می‌شود. اصل مجوز فعالیت از مراجع مربوط و در مواردی ثبت موضوع موسسه حقوقی نیاز به مجوز دارد. ارائه گواهینامه تصدیق به همراه ترجمه فارسی آن در ۲ نسخه چاپی و چنانچه مؤسسه حقوقی در کشور دیگری هم به ثبت رسیده است باید گواهی‌نامه تصدیق آن هم وجود داشته باشد. مواردی همچون موضوع موسسه، هیات مدیره ( نهاد اداره کننده)، مجامع عمومی (نهادتصمیم گیرنده) و امور تفویض شده در اساسنامه موسسات غیرتجاری مثل اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود، قید شده است. کلیه شهروندان ایرانی داخل وخارج ایران می توانند در طول شبانه روز(۲۴ ساعت) با شماره های ذیل جهت دریافت مشاوره قضایی رایگان در واتس آپ ارتباط برقرار نمایند و بعد از ارسال سوال ، پاسخ خود را توسط برترین کارشناسان و قضات کشور دریافت نمایند.