آموزش مرحله به مرحله ثبت شرکت همراه با عکس

اگر در یک جلسه چند تصمیم اتخاذ شده باشد که باید در یک صورتجلسه گنجانده شود، از فهرست نوع تصمیم انتخاب نموده و کلید «افزودن تصمیم جدید » را مجدداً کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید «گام بعدی» به صفحه بعد می رویم. وقتی که یک شرکت تاسیس می شود مدت زمان فعالیت آن در اساسنامه قید می شود.بعد از پایان مدت تعیین شده و در صورت عدم تمدید این مهلت شرکت منحل می شود و کلیه فعالیت های آن متوقف می گردد. بعد از آن موضوع شرکت را با توجه به نوع فعالیت و مدت آن معین نمایید.مدت فعالیت می تواند محدود یا نامحدود باشد.در صورتی که محدود باشد حداکثر مدت فعالیت را به ماه مشخص نمایید.

حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود طبق قانون محدودیتی ندارد. با وجود این، عرفاً کمترین میزان سرمایه برای این کار یک میلیون ریال در نظر گرفته می‌شود. مطابق با ماده ۱۰۲، سهم‌الشرکۀ شرکا نمی‌تواند به شکل اوراق تجارتی قابل‌انتقال اعم از بااسم یا بی‌اسم درآید.

شرکت چند منظوره به شرکتی چند کاره گفته می شود که در زمینه های صادرات و واردات توزیع کالا و هم چنین امور بازرگانی فعالیت می کنند ، به همین دلیل موضوع فعالیت این دسته شرکت ها بسیار وسیع است. هزینه ثبت شرکت و مدت زمان ثبت شرکت و مشاوره تخصصی در این خصوص با خبر شوید و نیز در خصوص توسعه شرکت توسط سامانه پیشگام، اطلاعات جامع و تمام و کمال در اختیار شما هموطنان گرامی و جان گذاشته شود. مدت فعالیت شرکت می تواند محدود و یا نامحدود باشد.در صورت محدود بودن باید حداکثر مدت فعالیت به ماه تعیین شود.چنانچه مدت فعالیت شرکت تعیین نشود،نامحدود به حساب می آید.در صورت اتمام مدت شرکت باید آن را تمدید کرد و چنانچه تمدید نشود،شرکت منحل می شود. طبق ماده ۵ لایحه اصلاحی قانون تجارت برای ثبت شرکت سهامی عام حداقل ۵۰۰ هزار تومان سرمایه نیاز می باشد. در شرکت سهامی عام سرمایه شرکت از طریق سهام تقسیم شده بین موسسین و عموم مردم تامین می شود.وسهام شرکت سهامی عام قابل نقل و انتقال می باشد.

لینک های مفید

طبق ماده ی ۱۱۷ درصورتی که اسم منتخب شامل اسم تمام شرکاء نباشد باید حتما در انتهای عبارت ( و شرکاء ) یا عبارت ( و برادران ) آورده شود. سهام شرکت در بازار بورس قابل خرید و فروش نمیباشد(ماده ۲۱ لایحه اصلاحیه قانون تجارت). طبق قانون سهامداران به میزان سهام خود از سود شرکت بهره مند خواهد شد. ۴) دو نسخه صورت جلسه‌ی هیأت مدیره که به امضای مدیران منتخب مجمع ، رسیده باشد. ۳) دو نسخه صورت جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین که به امضای سهام‌داران و بازرسین رسیده باشد. ارائه نوشته ای با امضای مدیرشرکت، حاکی از تعهد پرداخت تمام سرمایه و پرداخت واقعی لااقل ثلث از آن سرمایه .

  • ثبت کردن شعبه است که به این معناست که اگر شرکت شعبه داشته باشد باید اطلاعات آن شعبه را ثبت کنید در غیر اینصورت از این گام میگذریم و نکته ی قابل ذکر این است که نام شعبه نباید شبیه به شرکت اصلی باشد و در نام آن کلمه ی شعبه آورده شود.
  • در صورت کناره گیری و حذف شرکا و چنانچه تنها یک نفر در راس امور باقی بماند شرکت منحل می شود.
  • در این بخش میزان سرمایه شرکت را معین نمایید.در ثبت شرکت با مسئولیت محدود گزینه سرمایه نقدی و در ثبت شرکت سهامی خاص تعداد و ارزش سهام را تعیین نمایید.

در قبال خدماتی که ارائه می کنیم و انجام کار ثبتی مشتریان مسئولیت پذیر هستیم و اولویت کاری ما رضایت مشتری می باشد. سمت اشخاص و ارتباط آ‌ن ها با یکدیگر در فرم‌ های مراحل بعد ثبت می‌ شود. منظور از ارتباط اشخاص با یکدیگر, مشخص بودن وکیل و موکل و قیم قانونی و ولی و … در ارتباط با شرکاء و سهامداران و اعضای شرکت است. بنابراین عده‌ ای برای آغاز به‌ کار شرکت سرمایه ۱۰ میلیون تومانی در نظرمی‌ گیرند (پیشنهادی می باشد که بنا به خواسته موکل قابل تغییر است). در حفظ و نگهداری این اوراق تمام تلاش خود را داشته باشید به دلیل این موضوع که المثنی اوراق تاسیس بسیار روند پیچیده ای دارد.

«وضعیت حق امضا» نیز مشخص می کند که شخص جزء افراد دارای حق امضا در شرکت هست یا خیر. در انتها کلید «ثبت سمت شخص» را کلیک نموده تا اطلاعات در ذیل آن نشان داده شود. این موضوع سبب آن نمی شود که شما نتوانید اطلاعات خود را تصحیح نمایید. منظور از اولویت نام ترتیب پیشنهادی اسامی است که از یک تا پنج می باشد. پس از آن «نام درخواستی» را مشخص نموده و در قسمت مورد نظر تایپ می شود.

علاوه بر آن مراحل ثبت فوری شرکت سهامی خاص را به سریع ترین شکل ممکن انجام می دهند. تجربه کاری ما باعث می شود شما را از فراز و فرودها و مشکلات روند ثبت شرکت سهامی خاص، دور نگه داریم تا با خیال راحت به کسب و کار خودتان بپردازید. در این گام باید مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت را تهیه و ارائه دهید تا بازرسان و کارشناسان آنها را مورد بررسی قرار دهند .این گام از مراحل مهمی است که باید پشت سر بگذارید و با توجه به نوع شرکتتان مدارک لازم را ارائه کنید.

بازگشایی مجدد دفتر تهران

در این مرحله، روی گزینه ی «دریافت متن اساسنامه» کلیک کنید. حالا فرمی برای شما نمایش داده می شود که بر اساس اطلاعاتی که در قسمت های قبلی وارد کرده اید، تکمیل شده است. چنانچه اشتباهی در تکمیل قسمت‌های قبلی وجود داشت، می‌توانید به آن قسمت مراجعه و آن‌ها را تصحیح نمایید. در ثبت شرکت در تهران انتها قوانینی ذکر می‌شود که بهتر است آن‌ها را به طور کامل مطالعه کنید. شرکت ها جهت رسمیت یافتن و دارای شخصیت حقوقی شدن نیاز به ثبت شدن دارند. به همین جهت ثبت شرکت ها ضروری است و دولت می بایست تا حد امکان در تشکیل آن ها نظارت نموده تا سوء استفاده از این طریق را کاهش دهد.

راهنمای ثبت شرکت

این مراحل مربوط به ثبت تاسیس شرکت هست، اما اقدامی که شما پرسیدین مربوط به زمانی میشه که شرکت قبلاً ثبت شده و تصمیم داره اعضاء هیات مدیره رو تغییر بده که شرایط و مراحل متفاوتی داره. باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه و مدارک شرکت رو دریافت کنید. این فیلد دارای دو گزینه محدود و نامحدود است که اگر گزینه محدود را انتخاب کنید، پر کردن فیلد تاریخ پایان فعالیت الزامی خواهد شد. من میخوام ثبت شرکت ی شرکت عمرانی بزنم و کار بگیرم اجرا کنم الان میخوام از کارهای کوچیک شروع کنم و انشالله بعدش پروژه های بزرگ بگیرم خواستم بدونم چ نوع شرکتی بزنم سهامی محدود یا سهامی خاص یا…. البته همه افراد در هر سنی میتوانند سهام دار شرکت باشند و اگر زیر ۱۸ سال تمام سن داشته باشندبه ولایت ولی سهامدار می شوند ولی برای عضویت در هیات مدیره یا بازرس باید حداقل سن قانونی را داشته باشند.

مدارکی از جمله کپی کارت ملی و شناسنامه اعضای شرکت به علاوه واریز وجه به حساب اداره تاسیس شرکت ها و هم چنین کلیه مدارک تحصیلی اعضای شرکت جهت انجام این کار ضروری است. نحوه ثبت شرکت یا تاسیس شخصیت حقوقی به اینصورت می باشد که بعد از تصمیم در زمینه مراحل ثبت شخصیت حقوقی که پیشتر توضیح داده ایم اوراق نهائی را جهت تائید نام شخصیت حقوقی برای اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به صورت اینترنتی ارجاع می زنیم. پس از گذشت ۲۴ ساعت کاری نتیجه نام های ارسال شده تعیین و تکیلف می شود و یکی از نام ها مورد تائید اداره قرار می گیرد (درصورتی که تائید نام انجام نشد مجدد این پروسه تائید نام طی شود). حداقل سرمایه برای ثبت این نوع شرکت به میزان یک میلیون ریال می باشد. وجود هر یک از سمت های مدیرعامل ، رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس در شرکت سهامی خاص اجباری می باشد. شرکت های عمرانی ، شهرداری که معمولا در مزایدات و مناقصات شرکت می کنند، شرکت سهامی خاص را انتخاب می کنند.

اگر در راه‌اندازی کسب‌و‌کار خودتان و تأسیس شرکت جدی هستید، باید یک شریک تجاری خوب پیدا کنید و سپس از طریق تکمیل پرسشنامه‌ی الکترونیکی اقدام به ثبت شرکت کنید. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین خبره ما در این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام ثبت شرکت، شما همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت بدهند. شرکت مختلط غیرسهامی چه نوع شرکتی است؟ اعضای تشکیل دهنده شرکت به دو دسته یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک بامسئولیت محدود بدون تقسیم به قطعات سهام تشکیل می گردد.

other