آشنایی با انواع روش‌های ثبت شرکت در ایران + مدارک ثبت شرکت

ارائه معرفی نامه جهت نمایندگان اشخاص حقوقی (در صورتیکه مؤسسین و یا اعضای هیئت مدیره و یا بازرسان از بین اشخاص حقوقی باشند). دو نسخه تقاضانامه مؤسسات غیرتجاری حاوی بارکد و شماره پیگیری پرینت گرفته شده از سامانه با امضاء تمامی مؤسسین و در صورت وجود بازرسان ذیل تمامی صفحات آن. طرفین باید ۳۵ % ثبت شرکت در تهران مبلغ تعهد شده را در حساب بانکی افتتاح شده واریز نمایند. صورت جلسه مجمع عمومی موسسین در دو رونوشت با امضاء کلیه شرکاء که باید شرکاء ضامن معرفی شوند. دوست عزیز در آخرین مرحله حتما یا یکی از اعضای شرکت یا وکیل رسمی یا شخصی که وکالت نامه محضری دارد می توانید جهت امضا و دریافت اوراق مراجعه کند.

  • ب)نسخه ای از روزنامه رسمی که آگهی تشکیل شرکت تعاونی در آن چاپ شده است.
  • خیر، محدودیتی برای مدرک تحصیلی وجود ندارد مگر اینکه موضوع شرکت نیازمند مدرک تحصیلی خاصی باشد.
  • در راستای ارزیابی هزینه تاسیس شرکت نیاز است یک سری پارامترها ارزیابی شود.
  • ۱۵-ارائه مجوز مربوط به فعالیت اصلی شرکت که میزان و حدود هر یک از اختیارات اعضای شرکت (هیات مدیران، بازرسین و سهامداران) قید شده است.
  • علی الاصول تنها شرکا حق استفاده از مزایای آن را دارند اما در عمل دیده می شود که به اشخاص خارج اجازه معامله با شرکت داده می شود.
  • اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.

اگر محل افزایش سرمایه در مجمع عمومی فوق العاده شرکت سهامی، از محل افزایش سرمایه غیر نقدی باشد، ارائه نظریه کارشناس رسمی دادگستری الزامی است. ارائه صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت تضامنی که به امضا کلیه شرکا رسیده باشد. ۷- در صورتی که شرکت رایانه ای تازه تاسیس می باشد، کپی لیست بیمه لازم است و در صورتی که لیست بیمه ندارد، نامه ای مبنی بر تمام وقت بودم مدیر عامل و اشتغال در شرکت باید ارائه نماید. • طبق اساسنامه شرکت رایانه ای (اساسنامه شرکت کامپیوتری)، موضوع فعالیت آنها یکی از فعالیت های رایانه ای مندرج در بند ۱ باشد. به عنوان مثال این موضوع فعالیت می تواند شامل نشر دیجیتال یا موضوعات خاصی در زمینه پشتیبانی خدمات و فروش سخت افزار و نرم افزارهای حسابداری باشد.

دریافت مجوز

در نمایندگی شخص حقیقی یا حقوقی مستقل مقیم ایران (لزوما لازم نیست شعبه ایران باشد) براساس قرارداد نمایندگی انجام بخشی از موضوع و وظایف شرکت خارجی را برعهده میگیرد، بنابراین شخصیتی مستقل دارد و مسئولیت حقوقی نماینده برعهده خودش می باشد. ابتدا باید صورتجلسات مبنی بر ورود و خروج شریک (در مجمع عمومی فوق‌العاده) تنظیم شود سپس در سامانه ثبت شرکت‌ها ورود اطلاعات شده و در نهایت از طریق پست برای اداره ثبت شرکت‌ها ارسال شود. بسته به قالب ثبتی شرکت و خدمات همراه ثبت شرکت، این هزینه ها متفاوت است. شما میتوانید با کلیک روی قیمت روز خدمات تاسیس شرکت ، از آخرین قیمت‌های تاسیس شرکت با خبر شوید. پیشنهاد می‌کنیم ابتدا شرکت را به صورت سهامی خاص با مبلغ ۸.۵۰۰.۰۰۰ ریال ثبت کنید و سپس برای دانش بنیان شدن آن اقدام کنید.

برای این کار باید مدارک ذکر شده را به صورت کامل تهیه نمود. مرحله دوم ، تکمیل مدارک ثبت شرکت و تحویل به ثبت کریمخان است . بعد از اتمام فرایند فوق ، اگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار چاپ میشود .

مدارک ثبت شرکت

برای شروع فعالیت تجاری، می‌توان از قالب شرکت استفاده کرد که علاوه بر امکان فعالیت تجاری به صورت گروهی، مزایای زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. مزایای قانونی که می‌تواند انجام فعالیت شما را تسهیل نماید. بهره‌مندی از این مزایا و انجام فعالیت قانونی در قالب شرکت‌های تجاری مستلزم ثبت شرکت است و طبق قانون تجارت صورت می‌گیرد. برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حداقل سرمایه یک میلیون به بالا باشد. بعد از تنظیم اساسنامه، می بایست شرکتنامه و صورتجلسات دیگر بر روی فرم های قانونی اداره کل ثبت شرکت های قوه قضاییه تهیه ثبت شرکت شود که البته این فرآیند را شرکت ها و موسسات رسمی ثبت شرکت نیز از جانب شما می توانند انجام دهند. [newline]همانطور که در گفتار راهنمای ثبت شرکت گفتیم، نخستین گام برای انجام فعالیت های حقوقی در عرصه های گوناگون اقتصادی، صنعتی و خدماتی، ثبت شرکت یا موسسه از طریق اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری سازمان ثبت اسناد و املاک قوه قضاییه است. هر شرکتی با توجه به تعداد شرکا و سهامداران خود و حد و میزان مسئولیت و تعیین میزان سود و زیان هر شریک یا سهامدار می تواند در یکی از دسته بندی های شرکتی فوق قرار بگیرد.

یارانه دلار ۴۲۰۰ تومانی در کارت مردم

جهت استعلام هزینه ثبت برند و لوگو هم می توایند فرم استعلام راپر نمایید. همچنین برای آگاهی از قابل ثبت بودن برندتان از لینک استعلام برند استفاده نمایید. لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته. اعضای هیأت مدیره در شرکتهای سهامی خاص حداقل ۳ نفر اما در شرکت سهامی عام حداقل ۵ هستند.

بر اساس قانون مدنی مشارکت دو یا چند نفر برای انجام فعالیت اقتصادی شرکت را ایجاد می کند، اما برای رسمیت قانونی از جهت اقتصادی یک شرکت باید بر اساس قواعد و مقررات قانون تجارت به ثبت برسد در این زمینه هم باید بر اساس قوانین این قانون در اداره ثبت شرکت ها ثبت شود. چرا که شرکت، همان‌طور که از نام آن برمی‌آید، شراکت افراد برای انجام فعالیت تجاری‌ست و تاسیس شرکت با یک شریک امکان‌پذیر نیست. حداقل تعداد شرکا در شرکت‌های تجاری ۲ نفر است که در برخی شرکت‌ها، مانند سهامی خاص این حداقل بیشتر پیش‌بینی شده است. نوع دیگر شرکت‌های پرطرفدار در ایران، شرکت با مسئولیت محدود است که حداقل با دو شریک تشکیل می‌شود.

مدارکی از جمله کپی کارت ملی و شناسنامه اعضای شرکت به علاوه واریز وجه به حساب اداره تاسیس شرکت ها و هم چنین کلیه مدارک تحصیلی اعضای شرکت جهت انجام این کار ضروری است. مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص و همینطور مدارک لازم برای ثبت شرکت تعاونی مانند هم می باشد و به چند مورد محدود خلاصه می‌ شود. شما در ابتدا باید کپی مدارکی مانند کارت ملی و شناسنامه را تهیه کنید و اقرارنامه ای فراهم کنید که نداشتن شغل دولتی شما را نشان بدهد و امضای تمامی شرکت‌ های شرکت نیز زیر آن مشخص باشد و همچنین تمامی مجوزهای لازم را از ارگان های مربوطه دریافت نمایید.

از آنجایی که واژه حقوق تطبیقی در راستای ثبت شرکت اهمیت زیادی دارد و بارها نیز استفاده می شود بهتر است تعریف درستی از حقوق تطبیقی محسوب می شود. شرکت ها انواع مختلفی دارند بنابراین می بایست شرکتی به ثبت برسد که بر اساس هدف آن سازگار باشد. ۱۰- اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد. مطابق با قواعد ثبتی ایران برای تأسیس شرکت اعضائی که دارای سمت های قانونی هستند باید حداقل سن قانونی را دارا باشند، علاوه بر این کلیه اعضاء شرکت باید فاقد سوء پیشینه کیفری باشند.

anonymous