آدرس اداره ثبت علائم تجاری

با نگاهی کامل به مقاله راهنمای ثبت برند ، میتوانید خود یک برند را ثبت کنید .با ما همراه باشید تا در این زمینه بتوانیم کمی برای ثبت برند شما باشیم . لذا تفویض اجازه ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده به شرکت های ثالث داده می شود که می تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا اساس انعقاد یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد. اما در صورتی که مالک برند پس از مهلت ۶ ماهه (پس از پایان اعتبار برند)، برای تمدید علامت تجاری خود درخواست کند، می بایست علاوه بر هزینه تمدید، جریمه دیر کرد خود را نیز پراخت نماید که مبلغ آن به مدت زمان تاخیر صاحب علامت تجاری بستگی دارد. ماده۱۲۳ـ بعد از انتشار آگهی موضوع ماده one hundred twenty این آیین‌نامه، هر گونه اصلاحی که به وسیله متقاضی در خود علامت و یا درکالاهاو یا خدمات مربوط به آن صورت گیرد مستلزم تسلیم اظهارنامه جدید است. چنین اظهارنامه‌ای به ترتیب مقرر در قانون و این آیین‌نامه بررسی می‌گردد.

  • چرا به صفر؟ اگر یک برند تجاری بدون اخذ مجوزهای قانونی از نام و نشان شما استفاده کنید، پس از مدتی توسط مراجع قضایی شناسایی خواهد شد.
  • اگر علامت تجاری خود را ثبت نکنید و رقبا از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازه‌ای است که موجب اشتباه می گردد برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده کنند ، سرمایه‌گذاری شما در بازاریابی یک محصول ممکن است برای شما بی فایده باشد و به نفع رقبا تمام شود.
  • خیر جناب علیزاده دامنه متعلق به هر کسی باشد شما نمی توانید حتی با داشتن برند آن دامنه را از آن خود کنید، شما فقط می توانید ادعا کنید که با نام شما فعالیت تبلیغاتی صورت نگیرد حتی در وب سایت ایشان اما مالیکت دامنه را نمی توانید از ایشان بگیرید.
  • درصورتی که صاحب برند در مهلت مقرر قانونی، به هر علتی نتواند خطاها و نقواص اعلامی را رفع نماید، مرجع ثبت اظهارنامه را رد و مراتب را کتباً با ذکر دلیل، به او ابلاغ خواهد کرد.

اسم، شماره ملی، نشانی، کدپستی و تابعیت متقاضی و در صورتی که متقاضی شخص حقوقی است، ذکر نام، نوع فعالیت، اقامتگاه، محل و شماره ثبت، تابعیت، مرکز اصلی و عندال لزوم هر شناسه دیگر آن الزامی است. مراکز تجاری یا اذهان عمومی را به ویژه درمورد منشا جغرافیایی کالاها یا خدمات یا کیفیات آنها دچار اشتباه کند. شرکت‌ها را قادر می سازد تا محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.

ایرادات و نواقص مورد تصحیح توسط اداره مبدأ

امروزه کمتر شرکتی وجود دارد که از اهمیت ثبت برند و علامت تجاری مطلع نبوده باشد و اغلب شرکت های بزرگ دنیا در افزایش رتبه ذهنی برند و علامت تجاری خود در ذهن مشتری جنگ های تبلیغاتی با بودجه های کلان میلیارد دلاری را تجربه نموده اند. اینکه یک علامت تجاری تنها در یکی از کشورهای عضو کنوانسیون پاریس به ثبت رسیده باشد؛ باعث نمی‌شود که در دیگر کشورهای عضو این کنوانسیون نیز مورد حمایت واقع شود. به طوری‌که تنها در صورتی این علامت پس از گذشت شش ماه از تسلیم اولین اظهارنامه در کشور دوم نیز ثبت شود؛ از آن حمایت خواهد شد. از آنجایی که کسی که متقاضی نام تجاری است؛ فقط به مدت شش ماه از سوی کنوانسیون پاریس حمایت می‌شود و پس از این نسبت به ثبت شرکت تجاری خود در ایران اقدام می‌کند و شهرت آن ثابت نمی‌شود و حتی مقررات ثبت در آن علامت رعایت نشده باشد؛ آن علامت تجاری باطل خواهد بود.

مدارک لازم جهت ثبت برند و علامت تجاری برای اشخاص حقیقی

از اولین قدم‌های ثبت برند، عبارت است از ارائه اظهارنامه ثبت علامت تجاری که مطابق قانون ثبت علائم تجاری مقرر شده است. فراموش نکنید که شما می‌توانید با سیستم ثبت برند وینداد علامت تجاری و برند خود را به آسانی و مطمئن ثبت کنید. با ثبت علائم تجاری شما بهتر می‌توانید روی افزایش کیفیت محصول سرمایه‌گذاری کنید زیرا با شناخته شدن برند و علامت شما در حقیقت یک جامعه از مشتریان برای شما ایجاد می‌شود که به دنبال محصول با کیفیت شما هستند. سامانه ثبت برند تجاری فضایی است که علاوه بر تشکیل پرونده الکترونیک می توان با کارشناس اداره تا حد ممکن در موارد مشخص شده بدون نیاز به حضور در اداره ثبت مکاتبه نمود. یکی از بهترین اقدامات سازمان ثبت ایجاد سامانه برای سهولت در فرایند ثبت می باشد. صفات مشخصه ی علامت تجارتی دارا بودن اصالت و تازگی است و این دو حاصل نمی شود مگر با ابتکار.اصالت به این معنی است که اختصاصی باشد و علامت استعمال شده از طرف دیگری در کالای مشابه نباشد وتازگی عبارت از این است که علامت ثبت شده به جهت تغییرات حاصله در آن از علامت سابق کاملاَ مشخص و متمایز باشد.

بیشتر نام های تجاری ضامن سطح معینی از کیفیت هستند، اما می توانند سمبل موارد پیچیده تری مانند ماهیت، فرهنگ استفاده، و مصرف کننده محصول نیز باشند. پرچم ها، نشان های سلطنتی و علائم رسمی دولتی غیر قابل ثبت هستند. تبصره ۲– در صورت رد اعتراض در کمیسیون، هزینه رسیدگی به اعتراض، قابل استرداد نخواهد بود. برای انتخاب اسم با هدف لوازم خانگی، مواد غذایی، نوشیدنی ها و … انتخاب علامت بسیار دشوار است. علامت مورد نظر می تواند شامل یک کلمه ترکیبی، عدد، سمبل و … باشد.